ADRESA

430122 Baia Mare, Maramures

Tel.  0362-401169

INVITAȚIE

Ums11 18                                 Asociația Diecezană Caritas Greco Catolic Maramureș vă invită să participați la evenimentul caritabil ,,UN MILION DE STELE ” - campanie de sensibilizare si strangere de fonduri care reprezintă un eveniment cu tradiție și în alte țări ale lumii.
În fiecare an campania este organizată având o temă specifică, obiectivele acesteia fiind de promovare a solidarității dintre oameni și de manifestare a dorinței acestora pentru consolidarea unei societăți incluzive și drepte.
În timpul evenimentului, în semn simbolic, se aprind lumânări, fiecare lumânare aprinsă reprezentând o declarație de solidaritate din partea participanților sau o persoană aflată în nevoie.

Organizată anul acesta sub sloganul „Vino și aprinde o stea pentru persoanele vârstnice aflate în dificultate!” campania se va desfășura în :

BAIA MARE – Joi 11 octombrie 2018, ora 17 la Biserica Greco Catolică ,,Sf.Anton”  de pe strada Victoriei nr. 15

SIGHETU MARMAȚIEI – Vineri 12 octombrie 2018, ora 17, vis s vis de Liceul Taras Sevcenko.

Vă așteptăm cu drag!

ADRESA

Strada Victoriei 82/21
430122 Baia Mare, Maramures

caritasmm@yahoo.ro bccbaiamare@yahoo.com

TELEFON

Copyright © 2019, Caritas Maramures. All Rights Reserved.

Design by: MM